Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Albert Einstein

O nas

W słonecznej Kalifornii od kilkudziesięciu lat rozwija się największe centrum „nowych technologii” głównie przemysłu komputerowego nazywane Doliną Krzemową (ang. SiliconValley). To właśnie tam powstały i działają takie firmy jak Apple, Google, Facebook czy Ebay. To właśnie tam młodzi ludzie porzucają duże korporacje i zakładają swoje, nowe firmy, popularnie nazywane STARTUP-ami. Tam powstają nowe pomysły, które jutro zrewolucjonizują świat.

Moda na startupy trwa w naszym kraju od kilku lat. 27 marca 2017 r. w ZSTiO została zorganizowana trzecia edycja Alei Krzemowej, gdzie gościliśmy 5 firm, nie tylko startupy, ale także znane przedsiębiorstwa z naszego województwa. Sponsorem nagród, które można było wygrać, odpowiadając na pytania na szkolnym Facebooku, było wydawnictwo Helion. Codziennie od poniedziałku do wygrania była jedna książka, wystarczyło udzielić odpowiedzi na pytania na Facebooku.

Partnerzy 2017

Inkubatory Logo

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Jeśli nie jesteś pewny swoich przychodów z biznesu lub nie stać Cię jeszcze na założenie własnej działalności gospodarczej i ponoszenie kosztów ZUS lub po prostu nie chcesz z niego korzystać to Firma w AIP jest dla Ciebie. Program "Firma w AIP" funkcjonuje na rynku od 2004 roku. W roku 2008 został wpisany przez Ministerstwo Gospodarki na listę projektów kluczowych dla polskiej gospodarki.

Więcej

Future Processing's Logo

Future Processing

Future Processing to firma technologiczna działająca na globalnym rynku oprogramowania. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta, na rynki zachodnioeuropejskie oraz skandynawskie.
W ofercie firmy, która zatrudnia obecnie ponad 750 osób, znajdują się m. in.: modernizacja i migracja systemów IT, projektowanie i tworzenie aplikacji mobilnych, webowych, desktopowych, czy wbudowanych, a to wszystko przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Więcej

ProTrainUp's Logo

ProTrainUp

ProTrainUp to serwis wspomagający działalność klubów sportowych, pracę trenerów oraz zawodników. Trenerom daje możliwość prowadzenia wirtualnego dziennika, jako substytut tradycyjnej, papierowej wersji, natomiast zawodnikom umożliwia korzystanie z wirtualnej szatni do bezpośredniego komunikowania się z trenerem oraz ze sobą. Internetowa platforma oferuje wirtualną szatnię, kreator prezentacji, a także dziennik i bibliotekę trenera. Zapewnia stałą komunikację, bezpośredni dostęp do planów treningowych, umożliwia śledzenie wyników zawodników, a także wgląd w systematyczną pracę trenera. Program przetwarza zebrane wcześniej informacje z treningów, prezentując je graficznie w przejrzysty sposób.

Więcej

Bro.Kat Logo

Bro.Kat

Pracownia powstała w 2010r. w Katowicach. Naszą pasją jest projektowanie architektury i przedmiotów, a także scenografii oraz wystaw. Nazwa pracowni to transformacja pierwszych sylab naszych imion (Bogna, Roma) oraz nazwy miasta, w którym żyjemy i pracujemy – Katowic. Ich połączenie tworzy słowo bro.Kat, kojarzące się z czymś mieniącym, ozdobnym. Brokat to bezpośrednie nawiązanie do „czarnego złota”, jak na Śląsku nazywa się węgiel. W projektowaniu wykorzystujemy śląskie motywy, ponieważ rodzinny region jest dla nas najlepszym źródłem inspiracji. Stąd w naszych produktach stosowanie prawdziwego węgla czy wzorów stworzonych poprzez przetworzenie elementów zaczerpniętych z industrialnego krajobrazu.

Więcej

Konkurs

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion, w tej edycji Alei Krzemowej ponownie można było wygrać ciekawe książki.
Konkurs odbył się na fanpage'u ZSTiO.
Poniżej przedstawione są pozycje, które były do wygrania:

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
ul. Frycza-Modrzewskiego 5
41-907 Bytom

Email: alejakrzemowa@technikum6.pl

facebook logo Fanpage ZSTiO