Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Albert Einstein

O nas

W słonecznej Kalifornii od kilkudziesięciu lat rozwija się największe centrum „nowych technologii” głównie przemysłu komputerowego nazywane Doliną Krzemową (ang. SiliconValley). To właśnie tam powstały i działają takie firmy jak Apple, Google, Facebook czy Ebay. To właśnie tam młodzi ludzie porzucają duże korporacje i zakładają swoje, nowe firmy, popularnie nazywane STARTUP-ami. Tam powstają nowe pomysły, które jutro zrewolucjonizują świat.

Moda na startupy trwa w naszym kraju od kilku lat. W naszej szkole, 21 marca 2016 r. zorganizowaliśmy drugą edycję Alei Krzemowej, gdzie gościliśmy 5 firm, nie tylko startupy, ale także znane firmy z naszego województwa. Sponsorem nagród, które można było wygrać odpowiadając na pytania na szkolnym Facebooku, było wydawnictwo Helion. Od poniedziałku codziennie było można wygrać książkę, odpowiadając na pytania.

Partnerzy 2016

Digital Core Design Logo

Digital Core Design

Digital Core Design Sp. z o.o. Sp. k. została założona w 1999 roku, w Bytomiu. Od samego początku firma specjalizuje się projektowaniu tzw. IP Core oraz SoC (System-on-Chip), które zostały wykorzystane w co najmniej 300 000 000 urządzeń na całym świecie. W swoim portfolio DCD posiada ponad 70 różnych architektur, wśród których można wymienić m.in. najszybszy na świecie procesor przemysłowy z rodziny 8051 (DQ80251) czy też pierwszy w historii Polski komercyjny procesor 32-bitowy (D32PRO). Rozwiązania te zyskały uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą o może świadczyć fakt udziału podczas ceremonii otwarcia targów CeBIT w Hanowerze przed kanclerz Angelą Merkel i premierem Tuskiem, czy też udział w Pawilonie Polskim podczas Wystawy Światowej EXPO w Mediolanie.

Więcej

Eurosystems Logo

Eurosystems

Firma EUROSYSTEM S.A. od lat specjalizuje się w najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęziach geodezji. Nowoczesnymi metodami pozyskujemy, gromadzimy i precyzyjnie przetwarzamy wszelkie dane przestrzenne. Zajmujemy się fotogrametrią cyfrową, skanowaniem laserowym oraz tworzeniem systemów informacji przestrzennej, a od niedawna również dostarczamy wysokiej jakości produkty fotogrametryczne opracowane na podstawie danych pozyskanych przez bezzałogowy system fotolotniczy (potocznie zwany dronem). Za pomocą dronów w szybki i tani sposób możemy dostarczyć dokładne i aktualne informacje o terenie.

Więcej

Jadę Zabiorę Logo

Startup Jadę Zabiorę

Startup Jadę Zabiorę działa w modelu sharing economy (wspólna konsumpcja) tak jak BlaBlaCar , Uber czy Airbnb. Firma kojarzy wysyłających przesyłki z kierowcami, dla tych pierwszych jest to szansa na szybką dostawę paczek, dla drugich zmniejszenie kosztów przejazdu. Serwis reklamuje się hasłem "Prawdopodobnie mamy najwięcej kurierów na świecie".

Więcej

Inkubatory Logo

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Jeśli nie jesteś pewny swoich przychodów z biznesu lub nie stać Cię jeszcze na założenie własnej działalności gospodarczej i ponoszenie kosztów ZUS lub po prostu nie chcesz z niego korzystać to Firma w AIP jest dla Ciebie. Program "Firma w AIP" funkcjonuje na rynku od 2004 roku. W roku 2008 został wpisany przez Ministerstwo Gospodarki na listę projektów kluczowych dla polskiej gospodarki.

Więcej

ZF TRW Logo

ZF TRW

ZF TRW jest wiodącym producentem i dystrybutorem aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, obsługującym wszystkich największych producentów pojazdów na całym świecie i prowadzi działalność przez oddziały w ponad 20 krajach. TRW ZF finansuje 22 centra techniczne i 13 torów testowych na kluczowych rynkach na całym świecie.

Więcej

Sprawy24 Logo

Sprawy24

Innowacyjny program dla kancelarii i działów prawnych. Zorganizuj swoją kancelarię i pracuj z dowolnego miejsca, wydajnie i bezpiecznie. Misją jest stworzyć najlepsze na świecie oprogramowanie do zarządzania kancelarią prawną poprzez zaspokojenie rzeczywistych potrzeb, wykorzystanie najnowszej technologii i skupienie się na sukcesie klientów.

Więcej

Warsztaty

Tytuł wykładu Prowadzący Godzina Sala
Świat druku 3D Witold Krieser 10 :30 01
Czy Google wie wszystko ? Alternatywne metody wyszukiwania Andrzej Migot 10:30 114
Mobilna geodezja czyli jak wykorzystać smartfon w geodezji Marta Wodzisławska 9:30 1
Grawerowanie elementów płaskich na ploterze frezującym Edyta Bijak 9:30 02
Ubezpieczenia społeczne w sieci Anna Wójcik 11:00 110
Etapy rozwoju startupów na przykładzie Sprawy24 Piotr Kazimierczak 9:50 114

Konkurs

W tegorocznej edycji Alei Krzemowej do wygrania były książki wydawnictwa Helion.
Konkurs odbył się na fanpage'u ZSTiO.
Poniżej przedstawione są książki, które można było wygrać w konkursie:

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
ul. Frycza-Modrzewskiego 5
41-907 Bytom

Email: alejakrzemowa@technikum6.pl

facebook logo Fanpage ZSTiO